NM STØVER 2021

 

Dreiebok NM støver onsdag 24.11 og torsdag 25.11.2021

 

1001 NO45044/15 Slåttemyra's Jarkko Finsk Støver Tittel: NORD J(D)CH RR Eier/Fører: Nordbø, Terje

Dag 1 Dommer:Gunnar Kristiansen Terreng: Herrefoss 1

  •  08.00 slipp
  • fot
  • fortsatt fot
  • koblet, nytt slipp
  • ny fot
  • uttak
  • 16,00 koblet i full los

Resultat dag 1: 114 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Ruben Jørgensen Terreng: Haaland 

  • 08.00 slipp
  • 09.00 fot 
  • 09.11 los 
  • hare sett
  • premielos
  • hare krøpet inn, hund står for ur
  • nytt slipp

1002 NO45263/15 KG-Doffen Finsk Støver Tittel: N J(D)CH Eier Jacobsen, Kjell Fører: Grimestad, Kjell 

Dag 1 Dommer:Geir Raen  Terreng: Svaland

  • 08.00 slipp
  • Fot
  • uttak
  • hare sett
  • hare sett flere ganger 
  • premielos
  • fulltid
  • nytt slipp
  • koblet, avsluttet 

Resultat dag 1: 187 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Jan Willy Halvorsen Terreng: Tovdal 

  • 08.00 slipp
  • 10.30 fot
  • 11.04 los
  • 12.13 nytt slipp
  • 12.28 fot
  • los
  • Lose går bra

1003 NO45291/16 TS-Aiwa Finsk Støver Tittel: N J(D)CH Eier/Fører: Ramsli, Nils Sveinung

Dag 1 Dommer: Ruben Jørgensen  Terreng: Håland

  • 08.00 slipp
  • los 
  • hare sett
  • dødtap, nytt slipp
  • ny fot
  • los
  • hare sett
  • premielos
  • hare i ur 
  • fulltid

Resultat dag 1: 200 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Steinar Furre Terreng: Hushovd 

1004 NO45290/16 TS-Affi Finsk Støver Tittel: N J(D)CH Eier/Fører: Smerud, Jan Olav 

Dag 1 Dommer: Bjørn Egil Berntsen Terreng: Nordbø 2

  • 08.10 slipp
  • fot 
  • los
  • koblet, nytt slipp

Resultat dag 1: 145 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Geir Raen Terreng: Svaland

  • 08.00 slipp
  • 08.12 fot
  • 09.28 uttak
  • hare sett
  • tap
  • nytt slipp
  • fot
  • avsluttet

1005 NO37630/15 Hocky Hamiltonstøver Tittel: N SE UCH N J(D)CH Eier/Fører: Rønsåsbjørg, Stig 

Dag 1 Dommer: Knut Homdrom  Terreng: Messel

  • slipp
  • 08.10 fot
  • 08.23 los
  • tap
  • 09.10 koblet trafikert vei
  • 09.40 nytt slipp
  • 11.35 ny fot 

Resultat dag 1: 93 sum konk poeng

 Dag 2 Dommer: Gunnar Kristiansen Terreng: Herrefoss

  • 08.00 slipp
  • los, hare sett
  • hare sett igjen
  • tap
  • 09.25 Gjentak
  • hare 2 min bak
  • premielos
  • tap
  • koblet , flytter til annen del av terreng 
  • nytt slipp
  • fot 
  • los
  • tap
  • koblet

1006 NO40569/17 Ynwa Dunker Tittel: RR N FI J(D)CH  Eier/Fører: Moen, Tor Erik 

Dag  1 Dommer: Jacob Olimstad  Terreng: Vegårshei Vest 

  • 08.00 slipp
  • fot
  • los
  • 15.45 koblet

Resultat dag 1: 100 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Kjell Moland  Terreng: Tveit

  • 08.00 slipp 
  • fot
  • los

1007 NO44531/14 Skrubbhaugen's Heidi Finsk Støver Tittel: N J(D)CH N UCH  Eier/Fører: Pettersen, Per Arne

Dag 1 Dommer: Gudmund Sandåker Terreng: Nordbø 1

Resultat dag 1: 194 sum konk poeng 

Dag 2 Dommer: Morten Åsen  Terreng: Birtedalen 

  • 08.02 slipp
  • 08.12 fot
  • 08.44 los, sikkerlig beskrik
  • hare sett etter 3 min 
  • tap
  • Gjentak
  • premielos
  • hare krøp inn under hytte, påvist 
  • nytt slipp
  • 13.27 nytt slipp
  • koblet, avsluttet

1008 NO49946/20 ILMA Finsk Støver Eier/Fører: Edvardsen, Olav 

Dag 1 Dommer: Steinar Furre Terreng: Hushovd

  • fot
  • ny fot 
  • los

 Resultat dag 1: 134 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Jens A Noddeland  Terreng: Vegårshei Sør

  • 09.00 fot

1009 SE50840/2015 Trittbergets Klinge Hamiltonstøver Eier/Fører: Sandberg, Terje 

Dag 1 Dommer: Erling Livollen Terreng: Rukkedal

  • 08.30 fot
  • los
  • tap
  • nytt slipp
  • los

 Resultat dag 1: 186 sum konk poeng

Dag 2 Dommer:  Bjørnar Dale Terreng: Oland 

  • 08.35 fot
  • ca 12,00 ny fot

1010 NO33843/17 Flicka Dunker Tittel: RR N J(D)CH  Eier/Fører: Sæves, Magne 

Dag 1 Dommer: Lars Arild Risholt  Terreng: Finderen, Nissedal

  •  08.00 slipp
  • 08.40 fot 
  • 09.15 los
  • 10.40 premielos
  • fulltid
  • 12.27 nytt slipp

Resultat dag 1:  191 sum konk poeng

Dag 2 dommer. Jacob Olimstad Terreng: Vegårshei 

  • 08.00 slipp
  • fot
  • los
  • kvit fin hare sett
  • koblet nytt slipp 
  • avluttet

1011 NO41467/16 Hagheimen's Frøya Dunker Tittel:RR N J(D)CH N UCH Eier:Solli, Ingun Fører:Larsen, Bent Vidar

Dag 1 Dommer: Dag Haugen Terreng: Tveitane

  •  08.00 slipp
  • fot
  • los
  • koblet på trafikert vei
  • nytt slipp
  • fot
  • venter på nytt uttak
  • los
  • fulltid
  • koblet

Resultat dag 1: 189 sum konk poeng 

Dag 2 Dommer: Kåre Blakstad Terreng: Ytre Lauvrak

  • 08.00 slipp
  • fot
  • los, hare sett
  • koblet, nytt slipp
  • fot

1012 NO33893/15 Tanja Dunker Tittel: N SE J(D)CH RR  Eier/Fører: Kvisler, Øystein

Dag 1 Dommer: Jan Willy Halvorsen  Terreng: Tovdal  

  • 08.00 slipp
  • 08.37 fot 
  • nytt slipp
  • los
  • premielos

 Resultat dag 1: 141 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Kåre Usterud  Terreng: Risdal

  • 08.00 slipp

1013 X-55472/14 Cindy Dunker Tittel: N J(D)CH Eier/Fører: Gundersen, Per Ivar 

Dag 1 Dommer: Kåre Blakstad  Terreng: Ytre Lauvrak 

  • 08.00 slipp
  • 08.08 fot
  • los
  • premielos
  • nytt slipp, ny fot
  • los
  • hare sett

 Resultat dag 1: 137 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Knut Homdrom Terreng. Messel

  • slipp
  • 09.00 los
  • tap
  • gjentak, losen går bra 
  • premielos
  • hare sett
  • 10,37 losen går så det spruter
  • fulltid 
  • 12.10 nytt slipp
  • ny los

1014 NO45293/16 Ts-Ammy Finsk Støver Tittel: N J(D)CH  Eier/Fører: Hauerberg, Terje 

Dag 1 Dommer:  Sam Samuelsen Terreng: Tveit

  • fot
  • los
  • fulltid, koblet flytter seg for nytt slipp

 Resultat dag 1: 194 sum konk poeng 

Dag 2 Dommer: Lars Arild Risholt  Terreng: Gjøvdal 1

  • 08.00 slipp
  • 08.25 fot 
  • 08.34 los
  • losen går
  • tap 
  • los
  • premielos 
  • tap
  • los, flott jase
  • tap på vei
  • los, fulltid

1015 NO43115/15 Hagheimen's Soili Finsk Støver Tittel:N SE J(D)CH N SE UCH RR Eier/Fører:Sundtveten, Gjert André 

Dag 1 Dommer: Karl Jacob Høvik Terreng: Katterås, Åmli 

  • 08.00 slipp 
  • 08.10 fot 
  • 08.19 los
  • fulltid

 Resultat dag 1: 199 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Erling Livollen Terreng: Rukkedal

  • fot
  • nytt slipp
  • ny fot
  • los
  • premielos

1016 SE22239/2017 Esther Hamiltonstøver Tittel: N J(D)CH  Eier/Fører: Reitan, Olav 

Dag 1 Dommer: Jens A. Noddeland  Terreng: Vegårshei Sør

  • 08.10 fot 

 Resultat dag 1: 16 sum konk poeng 

Dag 2 Dommer. Dag Haugen  Terreng: Nissedal

  • 08.00  slipp
  • fot
  • los
  • premielos
  • tak 
  • gjentak
  • koblet, nytt slipp
  • koblet avsluttet

1017 NO52112/15 Brynsåsen's Lotta Finsk Støver Tittel: N SE J(D)CH RR Eier/Fører: Tveite, Svein Tore 

Dag 1 Dommer: Morten Åsen  Terreng: Birtedalen 2

  • 08.12 slipp
  • fot 
  • los
  • koblet, nytt slipp
  • ny fot
  • nytt slipp
  • los
  • fulltid , koblet

 Resultat dag 1:  199 sum konk poeng 

Dag 2 Dommer: Gudmund Sandåker  Terreng. Nordbø 1

1018 FI41447/16 Ruskametsän Loken Hessu Finsk Støver Eier/Fører: Sørli, Bo A 

Dag 1 Dommer: Kåre Usterud  Terreng: Risdal 1

  • 08.05 slipp
  • fot
  • los
  • koblet
  • nytt slipp
  • fot
  • los

 Resultat dag 1: 76 sum konk poeng 

Dag 2 Dommer: Karll Jacob Høvik Terreng: Katterås

  • 08.00 slipp
  • fot
  • losen går, hare sett
  • fulltid

1019 NO41461/16 Hagheimen's Ola Dunker Tittel: RR N SE J(D)CH N UCH Eier/Fører: Gaathaug, Morten 

Dag 1 Dommer: Øystein Oland  Terreng: Hovdefjell

  • 08.00 slipp
  • 08.08 fot
  • los går for fult 
  • tap
  • et sikkerlig gjentak, losen går oppover
  • premielos
  • tap
  • los, fulltid, flytter til ny plass
  • fot, ny los
  • koblet i los

 Resultat dag 1 194 sum konk poeng 

Dag 2 Dommere: Bjørn Egil Bertnsen Terreng: Nordbø 2

  • slipp
  • fot
  • los
  • premielos
  • hare sett

1021 NO36076/18 Koloåsen's Rolex Hamiltonstøver Eier/Fører: Ølstøren, Bård Fører: Ølstøren, Bård 

Dag 1 Dommer: Kjell Moland Terreng: Gusdal

  • 08.08 slipp
  • ikke fot 
  • koblet 

 Resultat dag 1: 18 sum konk poeng

Dag 2 Dommer: Øystein Oland Terreng: Hovdefjell

  • 08.00 slipp 
  • 08.20 fot 
  • 10.15 nytt slipp
  • fot
  • 12.40 los fult trøkk
  • 13.05 tap

 

 

nkk folder

AAHK sponses av:

øiestad dyreklinikk

54727998 2612217078793756 3468262202635452416 n

 

Bjørn Egils Malerfirma as

 Østerhus Elektro as

Jakt og Friluft as

Løddesøl Sagbruk & Høvleri as

Åsen Elektroservice as

Erling Olsen Eindom as

Fagelektro Tvedetrand

Rørlegger Erling Olsen as

JG Elektro Mek.

Sam Berg Nærbakst as

Power Grimstad